O nás

Moviola

Moviola je nezávislá filmová produkce působící v Praze. Vznikla za účelem výroby hraných a dokumentárních filmů s důležitými společenskými tématy, kterými na tato témata upozorní a otevře ve společnosti diskuzi. Jedním z cílů je taktéž žánrově obohatit místní kinematografii o příběhy s hlubokým přesahem, které budou mít možnost reprezentovat českou audiovizi v zahraničí.

Lukáš Procházka

Lukáš Procházka je zakladatelem a producentem společnosti. Vystudoval střední filmovou školu ve Zlíně. Poté nastoupil na FAMU, kde v současné době studuje na Katedře produkce. Během studia natočil několik krátkých filmů, které byly promítány na mnoha filmových festivalech. Pracoval také jako asistent produkce na několika celovečerních filmech.

V roce 2023 byl výkonným ředitelem 39. ročníku FAMUFESTu, filmového festivalu pořádaného studenty FAMU. Mezi další festivaly, na kterých pracoval, patří například MFDF Ji.hlava, Zlín Film Festival a Jeden svět. Mimo produkci filmů a práci na filmových festivalech celoročně působí jako administrátor skandinávské kinematografie a ocenění na Česko-slovenské filmové databázi.