KVIFF Group vstupuje do Aerofilms

Skupina KVIFF Group, která po letošním vstupu Rockaway Capital do Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zastřešuje všechny aktivity kolem největší kulturní události v tuzemsku, se dál rozšiřuje. Prostřednictvím své společnosti KVIFF Distribution nově získala majoritní podíl v distribuční společnosti Aerofilms, která výrazně rozšíří obsahovou nabídku online platformy KVIFF.TV a pomůže z KVIFF Group vytvořit skupinu, jež pomocí inovativních projektů, filmové distribuce a eventů naplno využije potenciál filmového festivalu, města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.

Společnost Aerofilms je český distributor arthousových, tedy nezávislých filmů, který od svého vzniku v roce 2006 uvedl do českých kin už 170 filmových titulů. Zároveň provozuje vlastní internetovou VOD platformu Aerovod, jejíž filmový obsah nyní využije i internetová platforma KVIFF.TV, která byla spuštěna na začátku letošního léta. Aerofilms se v rámci KVIFF Group spojí s distribuční společností festivalu KVIFF Distribution – jejich společným cílem bude prohlubovat synergie mezi festivalem a online a kino distribucí, v budoucnu pak MFF Karlovy Vary a Aerofilms plánují posunout distribuci do celého regionu střední a východní Evropy.

„Mám radost, že dochází k zásadnímu prohlubování spolupráce s KVIFF, kterou jsme si už v minulých letech na mnoha úrovních úspěšně vyzkoušeli. Spojením festivalových, kinových či online aktivit pod jednu střechu vznikne unikátní příležitost nabídnout mnohem větší škálu nezávislého filmového obsahu. Jsem přesvědčený, že z propojení KVIFF Distribution a Aerofilms budou benefitovat filmoví diváci i tvůrci nejen v Česku,“ říká šéf Aerofilms Ivo Andrle, který ve své funkci zůstává dál i po akvizici, zároveň se ale nově postaví do čela platformy KVIFF.TV.

Investice KVIFF Group do Aerofilms potvrzuje strategii, která se zrodila na začátku roku s příchodem Rockaway Capital jakožto novým strategickým investorem – jejím cílem bylo využít potenciál festivalu i zkušeného týmu v čele s prezidentem Jiřím Bartoškou a výkonným ředitelem Kryštofem Muchou a výrazně rozšířit i mimofestivalové aktivity. Hlavní ale pochopitelně dál zůstává samotný filmový festival, jehož 56. ročník je naplánovaný na 1.–9. července 2022. „Během letošního roku jsme si ověřili, že dokážeme milovníkům filmů a návštěvníkům Karlových Varů nabídnout i další stejně úspěšné projekty. Start nových aktivit jako jsou KVIFF.TV nebo Variace nám ukázal, že mají velkou budoucnost. Vstup do Aerofilms je dalším krokem v našich dlouhodobých plánech v oblasti distribuce nejen v České republice, ale v rámci střední a východní Evropy, ” uvádí výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Aktivity KVIFF Group jsou nyní rozkročeny do několika ambiciózních vertikál. Kromě tradičního festivalu, který se díky ohromného nasazení celého týmu podařilo letos uspořádat i přes covidová omezení, byla už v červnu spuštěna online videoplatforma KVIFF.TV. Na ní mohli diváci sledovat nejen 16. ročník filmové soutěže Pragueshorts, ale v srpnu také živé přenosy z karlovarského www.kviff.com festivalu. Hlavní pilíř obsahu KVIFF.TV je ale kurátorovaný výběr artových filmů pod vedením zkušeného programového týmu MFF KV. Díky spojení s Aerofilms by mělo být v nabídce brzy už víc než 500 filmů.

Dalším pilířem jsou pak eventy, za kterými stojí společnost KVIFF Events. V listopadu se mohli milovníci filmu a hudby podívat do Karlových Varů znovu – filmový festival spolu s Českou filharmonií uspořádaly první ročník projektu Variace, díky němuž dostali návštěvníci možnost zažít hned několik unikátních událostí na poli hudby i filmu. Akce se setkala s velkým úspěchem, což potvrzuje i zájem partnerů. Do portfolia KVIFF Events patří i úspěšný festival krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, filmová událost Tady Vary, která i letos přinesla festivalové filmy do regionů, a v plánu jsou na příští rok i další akce.

Jak potvrzuje investiční partner Rockaway Capital Jan Jírovec, který je zároveň členem představenstva KVIFF Group, už během transakce na začátku roku byl připraven podrobný plán pro skupinu, jejíž aktivity budou mít v Česku významný kulturně společenský přesah. „V Rockaway Capital jsme s karlovarským festivalem zažili první společný rok a už teď můžu říct, že byl velmi úspěšný. Našli jsme synergii mezi oběma týmy, a budujeme silný brand, který chceme propojit s mnoha dalšími aktivitami po celý rok. Náš vstup do Aerofilms je jednou z nich, ale nechceme jen zůstat u toho. Jako Rockaway jsme připraveni zapojovat další projekty, podporovat kulturní akce a dál KVIFF Group rozšiřovat,” říká Jírovec.

Skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta vstoupila do pořadatelské společnosti Film servis festival Karlovy Vary v únoru 2021, a tím vznikla skupina KVIFF Group. Uprostřed složité doby způsobené pandemií covid-19 tak festival získal strategického investora, který pro MFF KV představuje zajištění stability a zároveň nové možnosti rozvoje v Česku i regionu CEE.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře