Filmové novinky z 8. týdne roku 2021!

Poslední únorový týden je za námi. Co nového se stalo ve filmovém světě? O nejzajímavějších novinkách, které se udály od 22. do 28. února, si můžete přečíst v článku.

Britský režisér Guy Ritchie natočí válečný thriller Ministry of Ungentlemanly Warfare
Pro studio Paramount vznikne nový snímek Ministry of Ungentlemanly Warfare podle stejnojmenné knihy oceňovaného historika a válečného reportéra Damiena Lewise. Režie a scénáře se ujme britský režisér Guy Ritchie, který pracoval na filmech Getlemani, Krycí jméno U.N.C.L.E. či Král Artuš: Legenda o meči. Thriller s prvky špionáže má naplánovanou premiéru v roce 2023 a jeho příběh se bude točit okolo plánu britského válečného premiéra Winstona Churchilla, jenž v průběhu druhé světové války vytvořil speciální tajnou jednotku nejen ze zločinců, která byla vysazena za nepřátelskou linií a způsobovala nepříteli škody pomocí netradičních a podlých metod.

Americký režisér David Fincher zfilmuje temný thriller The Killer o nájemné vrahovi
Francouzský komiks The Killer (Le Tueur), vypráví příběh o nájemném zabijákovi, který obdržel novou objednávku právě ve chvíli, kdy se v něm začne probouzet svědomí, od spisovatele Alexise Nolenta a výtvarníka Luca Jacamona, dostane svoji filmovou podobu. Režisérem bude David Fincher, který je známý nejen kvůli filmům Sociální síť, Klub Rváčů či Zodiac, jenž se spojí se scénáristou Andrewem Kevinem Walkerem, se kterým spolupracoval už na snímku Sedm. Film s premiérou v roce 2022 bude natočen pro streamovací stanici Netflix a nájemného vraha si zahraje herec Michael Fassbender.

Třetí díl Spider-mana v podání Toma Hollanda ponese název Spider-Man: No Way Home
Oznámení názvu třetího dílu Spider-Mana proběhlo netradičně. Herecký trojlístek Tom Holland, Zendaya a Jacob Batalon nejdříve na sociálních sítích publikoval fotky s novým názvem, který ovšem byl falešný a každý z představitelů Petera, MJ a Neda zveřejnil jiný podtitul – Phone Home (Tom Holland), Home Slice (Zendaya) a Home-Wrecker (Jacob Batalon). Nakonec tvůrci odtajnili skutečný název třetího dílu Spider-Man: No Way Home. Nový snímek se v současnosti natáčí a podle ujištění studia Marvel by měl jít do kin o letošních Vánocích.

Odhalení podtitulu hvězdami Spider-Mana

Film The Division, podle stejnojmenné akční hry, zrežíruje Rawson Marshall Thurber
Americký režisér David Leitch kvůli překrývání natáčení nového filmu Bullet Train opustil adaptaci populární videohry The Division na postu režiséra a bude se dále projektu věnovat jen jako producent. Novým režisérem postapokalyptického snímku se stal Rawson Marshall Thurber. Americký režisér zfilmuje příběh odehrávající se v blízké budoucnosti, kdy v metropolitním městě New Yorku funguje skupina civilistů a agentů, která má za úkol bojovat s kriminální činností a vyšetřit důvod vypuknutí pandemie neštovic, která svět pohltila. Ve filmu jsou do hlavních rolí obsazeni Jake Gyllenhaal a Jessica Chastain.

Studio Paramount zkrátilo vysílaní premiérových filmů v kině o polovinu
Původní exkluzivní čas pro kina, kdy se promítaly premiérové filmy studia Paramount, byl 90 dní, po oznámení se však okénko zkrátilo na 45 dní a bude platit pro nejočekávanější snímky počínaje druhým dílem Tichého místa či sedmým dílem Mission: Impossible. Poté filmy místo původní půlroční pauzy zamíří rovnou na streamovací kanál Paramount+ a ostatní VOD. Tato novinka platí i pro několikrát odloženou bondovku Není čas zemřít (No Time to Die), která po promítání v kině bude taktéž dostupná na Paramount+.

Detektiv v podání Christiana Bala bude vyšetřovat vraždu spolu s Edgarem Allanem Poem v The Pale Blue Eye
Historická detektivka se zaměří na vyšetřování děsivé vraždy, která se udála v říjnu 1830 na vojenské akademii West Point v Americe těsně před vojenskou přehlídkou. Najde se mladý oběšený kadet, ale zjevná sebevražda, která není nevídanou událostí v drsných a krutých podmínkách regimentu, má nečekanou dohru. O den později se někdo vloupal do místnosti, kde bylo tělo uloženo, a vyříznul z mladíkovy mrtvoly srdce. K vyšetřování je pozván bývalý newyorský policejní detektiv, kterého ztvární Christian Bale, jenž narazí na mladého Edgara Allana Poa a oba přijdou vraždě na kloub. Britský herec Christian Bale bude spolupracovat už po třetí s americkým režisérem Scottem Cooperem na filmu, jehož natáčení začne letos na podzim.

Christian Bale ve snímku Nepřátelé | © Waypoint Entertainment
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře