Filmové novinky z 12. týdne roku 2021!

Poslední týden se zimním časem je za námi. Co nového se stalo ve filmovém světě? O nejzajímavějších novinkách, které se udály od 22. do 28. března, si můžete přečíst v článku.

Americký herec Jake Gyllenhaal si zahraje veterána oceněného Medailí cti ve válečném dramatu Combat Control
Válečný film Combat Control o držiteli Medaili cti Johnu A. Champanovi zfilmuje americký režisér a kaskadér Sam Hargrave. Do hlavní role obsadil Jaka Gyllenhaala, který ztvární vojáka bojujícího ve válce v Afghánistánu jako radista ve výsadkářské speciální taktické jednotce SEAL Team 6. Rotmistr John Champan padl v bitvě u afghánské hory Takur Ghar při operaci Anaconda v březnu 2002, kde byl zdánlivě mrtvý ponechán svému osudu, když se zbytek jeho jednotky stahoval na ústup do vrtulníku, aby unikli ze sevření nepřítele. Po analýze videozáznamů z letounu, jenž sledoval bitvu z oblak, se zjistilo, že zanechaný výsadkář nebyl mrtev a ještě více než hodinu bránil svoji pozici vůči útočníkům. Nejen za projevené odhodlání získal posmrtně Medaili cti. Válečné drama se zaměří nejen na bitvu samotnou, ale i na vyšetřování incidentu a rozkrývání pravdy nešťastné události z pohledu vyšetřovatele kapitána Cora Alexandera.

Marvelovský blockbuster Black Widow zná datum premiéry, ve stejný den půjde i na streamovací službu Disney+
Kvůli pandemii koronaviru několikrát odsunutá premiéra marvelovky Black Widow byla stanovena na 9. července. Ve stejný den se začne promítat jak v kinech, tak i na streamovací službě Disney+. Za zhlédnutí letního blockbusteru se Scarlett Johansson v hlavní roli si budou muset diváci na této platformě připlatit $30. V České republice zatím služba Disney+ nefunguje, a tak v tuzemských kinech bude snímek do kin distribuovat společnost Falcon. Film Black Widow není jediným snímkem z dílny Walt Disney Company, o kterém bylo oznámeno, že se bude takto promítat. Se stejným principem se uvede i film Cruella, jenž má premiéru 28. května.

Americký režisér Chad Stahelski natočí adaptaci úspěšné akční hry Ghost of Tsushima
Exkluzivní hra pro herní konzoly PS4 Ghost of Tsushima se dočká filmové adaptace pod taktovkou amerického režiséra Chada Stahelskiho, jenž stojí za úspěšnou akční sérií John Wick. Příběh hry se odehrává ve 13. století, kdy Mongolové chtějí napadnou Japonsko a posledním nárazníkovým územím je ostrov Tsushima. Hlavní hrdina Jin Sakai, jeden z posledních samurajských válečníků svého rodu, se musí postavit mongolským nájezdníkům a díky využití partyzánských technik si vyslouží přezdívku Duch. Hra Ghost of Tsushima je mezi fanoušky i kritiky považována za jednu z nejlepších her uplynulého roku a překročila hranici 6,5 milionů prodaných kusů. Do filmové adaptace zasáhnou mimo jiné i samotní tvůrci, studio Sucker Punch, aby vše běželo podle plánu a snímek se neodchyloval od předlohy.

Snímek ze hry Ghost of Tsushima | © PlayStation

Irský herec Pierce Brosnan se ujme role superhrdiny v komiksovém snímku Black Adam od společnosti DC
V připravovaném filmu Black Adam španělského režiséra Jaume Collet-Serra se vedle amerického herce Dwayna Johnsona, který ztvární anti-hrdinu Black Adama, jenž byl stvořen jako zlý protějšek Shazama, objeví i jeho irský kolega Pierce Brosnan v roli kladného superhrdiny Dr. Fata. V komiksech od společnosti DC Brosnanova postava obléká zlatou masku, amulet a plášť, které ji dodávají různé schopnosti. Natáčení snímku by mělo začít letos v dubnu a studio Warner Bros. stanovilo datum premiéry na 29. července 2022.

Diskusní platforma Inspirační fórum dokumentární Ji.hlavy zahájila druhou sérii podcastu Screenshot
Druhá série podcastu Screenshot, pořádané Inspiračním fórem dokumentární Ji.hlavy, představí celkem sedm hostů. V první epizodě se autorka Kateřina Smejkalová a divadelník Ondřej Cihlář zaměřují na práci německého sociologa Philippa Staaba, který se věnuje digitálním technologiím a jejich dopadu na společnost. Dále se posluchači mohou těšit na americkou odbornici na globální potravinovou politiku a etiku Jessicu Fanzo nebo jihoafrickou výzkumnici v oblasti udržitelného zemědělství Ndoni Mcunu. Podcast bude zveřejněn jednou za dva týdny ve středu na webu Inspiračního fóra, na platformách Apple Podcast, Google Podcast či Spotify a na Deníku Referendum.

Americký režisér Cary J. Fukunaga zfilmuje akční sci-fi podle cyberpunkového komiksu Tokyo Ghost
Filmovou adaptaci sci-fi komiksu Tokyo Ghost, jenž napsal Rick Remender, kreslil Sean Murphy a obarvil Matt Hollingsworth, natočí americký režisér Cary J. Fukunaga pro studio Legendary. Děj komiksu se odehrává v roce 2089, kde je lidstvo závislé na technologiích a zábavě. Ochránci Los Angeles a obránci míru Debbie Decay a Led Dent se v rámci mise vydají na poslední místo bez technologií, za zahradním národem nacházejícím se v Tokiu. Rick Remender, autor cyberpunkového komiksu Tokyo Ghost, napíše ke snímku scénář.

Snímek z komiksu Tokyo Ghost | © Image Comics
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře