Filmové novinky ze 7. týdne roku 2021!

7. týden roku 2021 uběhl jako voda a přinesl nám mnoho novinek. O tom nejzajímavějším, co se stalo od 15. do 21. února, si můžete přečíst v článku.

Studio Marvel obsadilo britskou herečku Zawe Ashton jako záporačku do Captain Marvel 2
Do pokračování filmu Captain Marvel, které má mít premiéru v polovině listopadu příštího roku, byla obsazena britská herečka Zawe Ashton, která převezme záporácké žezlo po Judeovi Lawovi, jenž si v prvním díle zahrál Yon-Rogga, velitele Hvězdných sil. Kromě nově oznámené Zawe Ashton jsou ve snímku Captain Marvel 2 zatím potvrzeny další tři herečky. Brie Larson, která si opět zahraje Captain Marvel, Teyonah Parris, jež bude hrát hrdinku Monicu Rambeau s možností proměnit své tělo na různé druhy energií, a Iman Vellani, která ztvární Kamalu Khan, první muslimský charakter v komiksech Marvel. Poslední dvě jmenované herečky si ve filmu zopakují své seriálové role.

Český producent Petr Jákl natáčí thriller s Robertem De Nirem a Johnem Malkovichem
Po produkci jednoho z nejdražších českých velkofilmů Jana Žižky se Petr Jákl uchýlil do Portorika, kde se natáčí americký thriller s názvem Wash Me in the River. Snímek vypráví o vyléčeném narkomanovi, jenž se chce pomstít dealerům zodpovědným za prodání drog jeho snoubence, která následně zemřela. Ve filmu, který bude režijním debutem producenta Randalla Emmetta, uvidíme americké herce Roberta De Nira či Johna Malkoviche a premiéru můžeme očekávat ke konci roku 2021.

Studio Paramount odsouvá natáčení osmého dílu Mission: Impossible
Původní plán tvůrců natočit sedmý a osmý díl Mission: Impossible po sobě a bez přerušení se nepodaří zrealizovat. Kvůli prodlouženému natáčení způsobeného pandemií se Tom Cruise přesune z filmového placu na propagaci jiného filmu, pokračování snímku Top Gun, které se uskutečnilo po 35 letech, Top Gun: Maverick, jenž má premiéru na začátku července letošního roku. Rozhodlo tak studio Paramount a zatím neoznámilo datum natáčení dalšího pokračování série Mission: Impossible, která nám dává možnost nahlédnout do života Ethana Hunta (Tom Cruise) už 25 let. Premiéru Mission: Impossible 7 očekáváme v listopadu roku 2021, pokud se premiéra kvůli vzniklému zdržení neposune a osmého dílu, jež má naplánovanou premiéru v listopadu roku následujícího.

Snímek z filmu Captain Marvel | © Marvel Studios

Americký režisér Rian Johnson zfilmuje vlastní trilogii ze světa Star Wars
Po snímku Star Wars: Poslední z Jediů bude Rian Johnson režírovat trilogii z předaleké galaxie. Série se nachází v úplných začátcích developmentu a nejsou známy bližší informace ani termíny, kdy a kde se začne trilogie natáčet či na které datum bude stanovena premiéra. Americký režisér se totiž v současnosti věnuje svému filmu Knives Out 2, pokračování úspěšného příběhu detektiva Benoita Blanca v podání Daniela Craiga.

V roli filmové Supergirl uvidíme americkou herečku Sashu Calle
Do připravovaného filmu The Flash, jenž se odehrává v komiksovém světě společnosti DC, byla mezi čtyřmi stovkami konkurentek vybrána do role Supergirl Sasha Calle. Režiséra snímku Andyho Muschiettiho, filmového šéfa DC Waltera Hamada a mnoho dalších producentů ohromila svou houževnatostí a zranitelností, které dokázala do role při konkurzu vnést. Tvůrci také vsadili na skvělou chemii mezi hlavním hrdinou Flashem v podání Ezry Millera a Sashou Calle. Pokud se nebude natáčení pozastavovat či odsouvat, film bude k vidění v kině v roce 2022.

Tim Burton seriálovou verzi kultovní Addamsovy rodiny pro Netflix
Seriál se zaměří hlavně na život Wednesday Addams a její studentské potíže na Nevermore Academy, velmi unikátním internátu umístěného v temné americké oblasti Nová Anglie. Hodinové epizody budou sledovat, jak se Wednesday učí ovládat své schopnosti, zatím co bude řešit záhadnou vraždu či novou rostoucí hrozbu zla. Pro amerického režiséra Tima Burtona bude seriál o Addamsově rodině režisérským debutem na televizních obrazovkách, taktéž se na jeho chodu bude podílet i produkčně. Showrunneři jsou Al Gough a Miles Millar, kteří se podíleli na scénářích u seriálů Into the Badlands nebo Smallville.

Plakát k seriálu Wednesday | © Netflix
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře