Filmové novinky z 6. týdne roku 2021!

6. týden roku 2021 je za námi. Co se stalo nového ve filmovém světě? O nejzajímavějších novinkách, které se udály od 8. do 14. února, si můžete přečíst v článku.

Barbora Chalupová pracuje na novém dokumentu Zákon lásky o manželství pro všechny
Dokumentární časosběrná tragikomedie Zákon lásky oceňované režisérky Barbory Chalupové se chystá do postprodukce. První samostatný celovečerní debut spolurežisérky V Síti mapuje boj o rovnoprávné sňatky v České republice a jejich přijetí v české společnosti. Film o manželství pro všechny odstartoval crowdfundingovou kampaň na dokončení snímku a jeho následné distribuce na den svatého Valentýna a potrvá až do konce března.

Pedro Pascal a Bella Ramsey se představí v hlavních rolích seriálu The Last of Us
Tvůrci oznámili obsazení hlavních postav seriálu The Last of Us stanice HBO natočené podle stejnojmenné konzolové hry. Roli drsného a tvrdého Joela se zhostí Pedro Pascal a čtrnáctileté Ellie Bella Ramsey. Oba herci si zahráli v seriálu Hra o Trůny (Game of Thrones). Scénář píše úspěšný scénárista Černobylu Craig Mazin spolu s kreativním ředitelem hry Neilem Druckmannem. První pilotní díl zrežíruje Kantěmir Balagov, oceňovaný ruský tvůrce, který se dostal do povědomí svým posledním snímkem Vysoká dívka (Dylda), jenž získal ocenění na festivalu v Cannes. Seriál by měl vyjít koncem letošního roku, popřípadě začátkem roku 2022.

Ginu Carano propustili ze seriálu The Mandalorian za antisemistické příspěvky na Twitteru
Herečku Ginu Carano, která si zahrála ve filmech Rychle a zběsile 6 (Fast & Furious 6) nebo v Deadpoolovi, už neuvidíme v seriálu The Mandalorian. Společnost Lucasfilm propustila Američanku za antisemistické příspěvky na Twitteru, kde putoval hashtag #FireGinaCarano. Důvodem bylo přirovnávání demokratických voličů k nacistům a republikánských k židům. Toto ale není poprvé, co se Gina Carano prohřešila na sociálních sítích. V minulosti lajkovala útočné příspěvky proti hnutí Black Lives Matter, popírala virus Covid či propagovala konspirační teorie spojené s volbami v Americe.

Gina Carano v seriálu The Mandalorian | © Lucasfilm

Snímek Čaroděj ze země Oz a Tváří v tvář budou mít remaky
Film Čaroděj ze země Oz z roku 1939 patří mezi kultovní filmy zlaté éry Hollywoodu. O remake se postará společnost New Line, jež vlastní práva na knižní předlohu od spisovatela Lymana Franka Bauma. Režie muzikálu se ujme americká režisérka Nicole Kassell, která je známá režírováním seriálů Vinyl, Pozůstalí (The Leftovers) a komiksovky Watchmen. Taktéž snímek Tváří v tvář, kde se Nicolas Cage a John Travolta vymění tváře a chtějí se navzájem zabít, z roku 1997 čeká remake. Akční snímek přetočí pro studio Paramount režisér Adam Wingard, který má na kontě sci-fi Godzilla vs. Kong, na scénáři se spolu s režisérem podílí i jeho dlouholetý kolega Simon Barrett.

Seriál Yellowstone se dočká prequelu
Populární seriál společnosti Paramount Yellowstone, vysílaný od roku 2018 s Kevinem Costnerem v hlavní roli, dostane prequel s názvem Y: 1883. Děj bude sledovat úplné začátky rodiny Dutton na konci 19. století, která putuje na západ USA a snaží se uprchnout před chudobou. Aby nalezla lepší budoucnost, připojí se k drsné Západní expanzi a hledá lepší budoucnost v americké zaslíbené zemi Montaně. Tato novinka bude vysílána streamovací službou Paramount+ a na jejím natočení se podílí scénárista a režisér Taylor Sheridan původního seriálu Yellowstone.

Dumasovi Tři mušketýry uvidíme bojovat na stříbrném plátně, role Milady se ujme Eva Green
Literární francouzská klasika Alexandra Dumase staršího Tři mušketýři bude opět zfilmována. Tentokrát se bude jednat o dva filmy režírované Martinem Bourboulonem, které se budou natáčet současně v letních měsících letošního roku s rozpočtem 73 milionů dolarů. První adaptace ponese název The Three Musketeers – D’Artagnan a druhá The Three Musketeers – Milady. V příběhu se vystoupí první černošský mušketýr v historii Francie, Louis Anniaba, jehož postava je založena na skutečnosti. V hereckém obsazení mušketýrů se představí Francois Civil, Vincent Cassel, Pio Marmai a Romain Duris. Dále si po boku svých francouzských kolegů zahraje roli půvabné Milady de Winter Eva Green, jež ztvárnila Bond girl v Casinu Royale nebo se objevila v Burtonovském snímku Temné stíny vedle Johnnyho Deppa.

Snímek z filmu Čaroděj ze země Oz | © Warner Bros.
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře