Chloé Zhao režíruje futuristický sci-fi western o Drákulovi

Chloé Zhao bude pro Universal nejen režírovat nový remake Drákuly, ale také psát a produkovat. Drákulu představí novým pojetím v duchu futuristického sci-fi westernu.

„Vždy jsem byla fascinována upíry a konceptem „ostatních“, které ztělesňují,“ uvedla Zhao. „Jsem velmi nadšená, že mohu spolupracovat s Donnou (Langley), Peterem (Cramerem) a týmem Universal, abychom předělali tak milovanou postavu.“

Oznámení projektu Chloé Zhao je značným přínosem k nové strategii společnosti Universal, jejíž cílem je znovu představit její dávku postav filmových monster prostřednictvím nového pohledu špičkových filmařů. „Postoj Chloé osvětluje příběhy přehlížených a nepochopených,“ řekl Peter Cramer, prezident Universal Pictures. „Jsme nadšeni, že s ní můžeme spolupracovat, když si představuje jiným pohledem jednu z nejvíce ikonických postav, jaké kdy byly vytvořeny.“

Ve středu se Zhao stala první asijskou ženou nominovanou na Zlatý glóbus za nejlepší režii road-movie snímku Země nomádů, který zaznamenává život potulného pracovníka (Frances McDormand), který cestuje po americkém západě. Film také získal nominace na Zlatý glóbus za scénář samotné Chloé Zhao, pro Frances McDormand jakožto nejlepší herečku v dramatickém filmu a za nejlepší dramatický film. Snímek Země nomádů se v této sezoně představil jako přední uchazeč o ceny – získal Zlatého lva na filmovém festivalu v Benátkách a cenu diváků na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu.

Její další film pro Marvel Studio, Eternals, s Angelinou Jolie a Salmou Hayek, by měl být uveden již v listopadu tohoto roku.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře