Celovečerní film Město, natočený na mobil, finalizuje postprodukci

Čeští filmaři dokončují nový celovečerní film natočený celý na mobilní telefon. Snímek Město Jiřího Diviše má hotové barevné korekce a připravuje návrhy plakátů, nyní shání finance na postprodukci kvalitního zvuku. Přispěvatelé mohou najít svá jména v závěrečných titulcích.

„Peníze potřebujeme na zvukovou postprodukci, neboť promítání v kinech a v televizi má profesionální standardy, které musíme dodržet, a to je velmi nákladné“, říká režisér Jiří Diviš. O zvuk se postará zvukař Jiří Klenka, který je držitelem dvou Českých lvů za snímky Želary (2003) a Kytice (2000) a také byl nominován na další čtyři snímky v kategorii Nejlepší zvuk. Stojí za úspěšnými snímky jako Toman (2018), Učitelka (2016) nebo Anděl Páně (2005).

„Rozlišení obrazu mobilu iPhone 8+, na který jsme točili, bylo 4k, respektive při použití objektivu Moondogs, jsme dosáhli obrazového formátu Cinemascope 2:39:1, což je velmi širokoúhlý obraz. Mnozí ho znáte ze starých italských westernů. Jednalo se o rozlišení 4096 x1716“, dodává.

Snímek napsal a financoval samotný Jiří Diviš, do kterého dal část svých úspor. Někteří členové štábu pracovali zadarmo. Petr Šámal se na výrobě podílí jako výkonný producent a kamery se ujal Jakub Šimůnek, na jehož kontě jsou snímky jako Úsměvy smutných mužů (2018), Václav (2007) nebo Účastníci zájezdu (2006). V hlavních rolích se představí Oskar Hes, Veronika Divišová, Jarek Hylebrant, Tomáš Dastlík nebo třeba Filip Kaňkovský.

 

 

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře