Studio Warner Bros. přesouvá své novinky na HBO Max

Hollywoodské studio Warner Bros. oznámilo, že své všechny filmy s premiérou v roce 2021 bude uvádět na streamovací službě HBO Max a zároveň v kinech. Reaguje tím na zavřenost amerických kin kvůli pandemii.

Značný dopad pandemie koronaviru se projevil i na filmovém průmyslu. Nejenže se musela zastavovat produkce filmů, ale přesouvaly se i premiéry jednotlivých snímků. Filmové studio Warner Bros. nebylo výjimkou. V první vlně pandemie studio přesouvalo premiéry snímků jakou jsou Wonder Woman 1984, Duna, The Suicide Squad či čtvrtého dílu The Matrix.

Ve vlně druhé však hollywoodské studio přišlo s odvážným krokem. Nejdříve v polovině listopadu oznámilo, že bude film Wonder Woman 1984 dostupný už den po Štědrém dnu, tedy 25. prosince, na streamovací službě HBO Max. A poté, na začátku prosince, Warner Bros. přišlo se zprávou, že všechny filmy, které mají být uvedené v roce 2021, budou mít premiéry jak v kinech, tak i na HBO Max, kde budou celý jeden měsíc k dispozici. Poté bude distribuce pokračovat pouze v kinech.


Seznam filmů, které poputují na HBO Max | © Warner Bros. Pictures

Tímto krokem se snaží Warner Bros. přizpůsobit době, ale velké filmové multiplexy nejsou vůbec nadšeny, protože jim uniknou obrovské zisky už v tak velkém tržním propadu, který způsobil covid-19. Ve Spojených státech byly totiž kinosály zavřené většinu letošního roku, měly se otevřít v letních měsících, ale kvůli odsunu většiny premiér blockbusterů a nelepšící se zdravotní situaci se kina opět zavřela.

„Nikdo si nepřeje návrat filmů zpět na velké plátno víc než my, ale musíme to vyvážit s realitou, že většina kin v USA bude pravděpodobně fungovat se sníženou kapacitou po celý rok 2021, řekla generální ředitelka WarnerMedia Ann Sarnoff a podotkla, že si společnost uvědomuje, jak je uvádění nových filmů pro kina důležité.

Největší světový řetězec kin AMC už proti rozhodnutí Warner Bros. protestuje, protože počítal s uvedením filmů v tomto distribučním modelu pouze s vánočním snímkem Wonder Woman 1984. „Warner Media se rozhodlo obětovat velkou část zisků svých filmových studií, produkčních partnerů a filmařů, aby podpořilo svoji novou službu HBO Max. Uděláme vše, co je v našich silách, aby se to nedělo na náš účet. Budeme agresivně usilovat o podmínky, které ochrání naše podnikání,“ uvedl šéf AMC Entertainment Adam Aron.

Streamovací služba HBO Max je v současné době k dispozici pouze ve Spojených státech. Do Evropy a Latinské Ameriky se má rozšířit ve druhé polovině příštího roku, přesný termín bude upřesněn v následujících měsících.

Na oznámení studia Warner Bros. se můžete podívat níže.

 

Úvodní foto: © Warner Bros. Pictures

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře