Udílely se mezinárodní ceny Emmy, mezi výherci je i český seriál #martyisdead!

Mezinárodní ceny Emmy jsou ocenění, které se udělují pořadům vysílané mimo Spojené státy. V letošním ročníku se sošky rozdělily do sedmi zemí světa, kde se mezi výherci objevil i český internetový seriál #martyisdead v kategorii krátkých seriálů. Češi získali toto ocenění vůbec poprvé.

Předávání 48. ročníku Mezinárodních cen Emmy se muselo vyhlašovat online z prázdného sálu v New Yorku. „Nejste tady, ale téhle noci budeme přesto všichni spolu,“ pozdravil moderátor slavnostního vyhlašování Richard Kind. Tvůrci seriálu #martyisdead sledovali vyhlášení cen živě z pražského kina Přítomnost. Soutěžilo se v jedenácti kategoriích. Ve finálové nominaci krátkých seriálů měli Češi svého zástupce, který konkuroval třem soupeřům z Argentiny, Austrálie a Singapuru. Tuzemská produkce v této kategorii vyhrála a vůbec poprvé v historii získala Mezinárodní cenu Emmy. Před tímto oceněním už měl seriál na svém kontě také sošku z Austin Film FestivaluMarseille Web Festu i českých přehlídek Finále Plzeň a Serial Killer.

Osmidílný internetový seriál #martyisdead z produkce MALL.TV a Bionout se věnuje kyberšikaně, jejímu dopadu na mladistvé a vyšetřování. Děj seriálu vypráví o otci, který se snaží vyřešit smrt svého patnáctiletého syna Martina, přezdívaného Martyho. Martinův otec po přihlášení na synův Facebookový účet zjistí, že si Marty psal a byl vydírán neznámým člověkem, který byl skrytý za profilem pohledné dívky.


Snímek ze seriálu #martyisdead | © MALL.TV

„Historicky první Emmy pro seriál #martyisdead vnímáme jako úspěch pro české filmové tvůrce a celé Česko. Také nás těší, že tuzemská žánrová produkce uspěla v tak velké celosvětové konkurenci. Česko je malá země a MALL.TV je malá televize, ale je to ohromný úspěch a velká motivace do další práce,“ řekli po udílení cen producenti Vratislav Šlajer a Milan Kuchynka.

Nejen díky tomuto velkému úspěchu se budeme moci dočkat pokračování internetového seriálu #martyisdead s názvem #annaismissing stejné koprodukce MALL.TV a Bionautu v květnu 2021.


Snímek ze seriálu #martyisdead | © MALL.TV

 

 

Úvodní foto: © MALL.TV

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře