Soutěž 48 Hour Film Project Praha byla vyhlášena!

Předposlední říjnový víkend se konala, i přes všechna covidová opatření, filmová soutěž 48 Hour Film Project Praha a o tři týdny později proběhlo její vyhlášení. Vítězným snímkem se stal film Miserere od týmu Jiří a Přátelé Filmu a pojede reprezentovat Prahu na festival Filmapalooza.

48 Film Project je celosvětová filmová soutěž, ve které se musí stihnout vytvořit film od vývoje scénáře až po natočení a sestříhání snímku za pouhých 48 hodin. Účastnit se mohou jak profesionálové, tak i úplní amatéři. Soutěž začíná v pátek večer, kdy týmy obdrží zadání obsahující náhodně vylosované žánry, postavu, rekvizitu a repliku, které musejí být v soutěžním filmu užity. Pražského jubilejního 10. ročníku se zúčastnilo přes 30 týmů, z toho bylo 12 týmů z filmových škol, a proto se letos poprvé vyhlásila speciální kategorie pro studenty filmu – Studentský pohár.

Vítěz dvoudenního natáčecího maratonu, o kterém rozhoduje porota, reprezentuje své město a stát na festivalu Filmapalooza, kde se koná grand finále celé soutěže. Na přehlídce vybírá porota nejlepších 12 snímků, které se pak promítají na významném francouzském filmovém festivalu v Cannes v části Short Film Corner.

Trofej za nejlepší film 10. ročníku 48 Hour Film Project Prague | Foto: © Facebook – 48 HFPP

Soutěží se v mnoha známých kategoriích, jako jsou nejlepší film, režie, kamera nebo nejlepší herec/herečka v hlavní či vedlejší roli a mnoho dalších. V letošním 10. ročníku 48 Hour Film Project Prague nasbíral nejvíce cen výherní film Miserere od týmu Jiří a Přátelé Filmu, který proměnil šest z dvanácti nominací. Film hluk od týmu Ophelia z FAMO se umístil na druhém místě a proměnil čtyři z deseti nominací. Bronzovou příčku zaujmul snímek Přes okno od týmu Lumery Pictures, který reprezentoval školu Michael a proměnil tři z devíti nominací.


Plakát výherního snímku Miserere| Foto: © Facebook – 48 HFPP

Výherní snímky hodnotila mezinárodní dvanáctičlenná porota, ve které nechyběli Milan Šebesta – metador animovaného filmu, Jan Rosák – jeden z nejznámějších a divácky nejoblíbenějších moderátorů, Brian Caspe – hollywoodský herec, který si zahrál ve filmech jako jsou Hellboy, Iluzionista, Doctor Who či v druhé sérii Carnival Row, Emma Smetana – novinářka, muzikantka a herečka s česko-francouzskými kořeny, Ludvík Bohman – ředitel firmy Intergram, Magdalena Zlatušková – vedoucí produkce festivalu Serial Killer či Rodrigo Morales – filmový a televizní režisér.

Seznam všech filmů, které byly oceněny a nominovány, můžete zhlédnout na Facebookové stránce 48 Hour Film Project Praha. Snímky vytvořené za 48 hodin jsou také dostupné ke zhlédnutí na Youtube kanálu 48 Hour Film Project CZ/SK.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře