Johnny Depp v roli Gellerta Grindelwald odchází z kouzelnického světa

Americký herec Johnny Depp byl studiem Warner Bros. požádán, aby se vzdal své role mocného černokněžníka Grindelwalda v nadcházejících dílech Fantastických zvířat. Sedmapadesátiletý umělec prosbě studia vyhověl.

Nepříjemné potíže začaly pro Johnnyho Deppa v létě 2016, kdy se rozváděl s Amber Heard po patnáctiměsíčním manželství. Herečka Amber Heard v průběhu soudního líčení obvinila herce z emočního, verbálního a psychického zneužívání. Po soudním vypořádání, kdy Amber Heard dostala od Johnnyho Deppa 7 miliónů amerických dollarů, stáhla americká herečka žalobu, ve které obviňovala svého manžela z domácího násilí. Johnny Depp násilnosti vůči manželce popírá a naopak tvrdí, že on byl obětí fyzického násilí ze strany své ženy. Na umělcovu stranu se postavilo několik Deppových předchozích partnerek, americká herečka Winona Ryder či francouzská zpěvačka Vanessa Paradis, které tvrdí, že nebyl vůči nim nikdy násilnický a shledávají obvinění vůči němu pobuřujícími.

Johnny Depp v souvislosti z nařčení z domácího násilí jeho bývalé manželky zažaloval bulvární plátek The Sun, který v roce 2018 označil amerického herce v jednom ze svých článků za ženobijce (wife beater). Na začátku listopadu letošního roku londýnský soud zamítl jeho žalobu a soudce rozhodnutí doplnil o komentář, že jsou obvinění Johnnyho Deppa „ve své podstatě pravdivá“.         

Otevřený dopis Johnnyho Deppa | Foto: © Facebook – oficiální stránka Johnnyho Deppa

Na základě obvinění a prohraného soudu dostal Johnny Depp nálepku domácího násilníka a hollywoodské studio Warner Bros. vyzvalo herce k odstoupení z role Gellerta Grindelwalda, mocného a nebezpečného záporáka v sérii Fantastických zvířat, které se odehrávají v kouzelnickém světě Harryho Pottera. Americký herec v otevřeném dopise oznámil, že respektoval žádost studia a vzdal se role.

Johnny Depp odchází z Fantastických zvířat. Děkujeme Johnnymu za jeho dosavadní práci. Fantastická zvířata 3 jsou v současnosti v produkci a budou v kinech debutovat v létě 2022,“ vyjádřilo se k odchodu studio Warner Bros., které se musí poohlížet po jiném herci, který ztvární obávaného černokněžníka Grindelwalda.

 

 

Úvodní foto: © Warner Bros. Pictures

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře