EKOFILM se přesouvá do online prostoru

Fanoušci filmů s ekologickou tematikou většinu soutěžních filmů 46. ročníku EKOFILMu uvidí. Najdou je od 4. do 7. prosince webu festivalu za podpory internetové televize MALL.TV. Organizátoři EKOFILMu po intenzivních jednáních získali na online projekce potřebné licence u většiny soutěžních snímků. Filmová přehlídka se tak uskuteční, přestože nouzový stav v Česku prodloužený do 12. prosince vystavil definitivní stopku veřejným filmovým projekcím. Odložené festivalové projekce měly proběhnout tento pátek a sobotu 27. a 28. listopadu v Brně, kinosály však musejí zůstat zavřené.

„Zastavení epidemie je u nás v tuto chvíli hlavní prioritou, ale na festival a jeho filmy jsme rozhodně nechtěli rezignovat. Téma udržitelné spotřeby je dnes možná ještě aktuálnější. Právě v současné době omezení řady služeb máme příležitost zamyslet se nad naší spotřebou. EKOFILM proto zpřístupní většinu soutěžních filmů online, abychom mohli načerpat inspiraci pro taková řešení, která budou závislá co nejméně na jednorázových výrobcích a obalech. Filmaři z celého světa na EKOFILM přihlásili snímky obsahující podnětné myšlenky a tipy, jak naši spotřebu posunout udržitelným směrem, a oni i festivalové publikum si zaslouží, abychom filmy i ve složité době promítli,“ shrnuje aktuální situace ministr životního prostředí Richard Brabec.

Hlavní cenu ministra životního prostředí Richarda Brabce získal ruský snímek Losos nerka. Červená ryba. Film díky úchvatným záběrům i výpovědím místních odborníků a znalců pomáhá uvědomit si křehkou rovnováhu přírodních ekosystémů, na nichž závisí náš život.

Vítězný snímek Losos nerka | Foto: © EKOFILM

Cenu prezidenta festivalu Ladislava Mika si letos odnáší film režiséra Zdeňka Zvonka Svobodný prales, který zachycuje snahu lidí z celé republiky uchovat kus nedotčené přírody Bílých Karpat a ochránit ji formou soukromé rezervace. Kategorii Krásy přírody vyhrál americký snímek Poslední led od Scotta Resslera. Vítězem kategorie Středoevropské filmy porota zvolila německý film režisérů Henryho M. Mixa a Boase Schwarze Na tenkém ledě. Ze soutěžní desítky Krátkých filmů zvítězil italský Robin Food režiséra Pavla Maximova

Na Slavnostní vyhlášení vítězů EKOFILMu s moderátory Vladimírem Kořenem a Ladislavem Mikem se mohou zájemci podívat na online záznamu, dostupná je také tradiční Úvodní beseda „Je spotřeba potřeba?“ a nechybělo ani zahájení festivalu s Kapitánem Demem.

 

 

Úvodní foto: © EKOFILM

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře