TOP 10 filmů se Seanem Connerym

V sobotu 31.10.2020 nás opustil jeden z legendárních herců sir Sean Connery, který ztvárnil v prvních filmech agenta 007 Jamese Bonda. Na jeho počest přinášíme seznam deseti nejlepších snímků, ve kterých hrál.

10. Osudové setkání (2000)

Foto: © 2001 Columbia Pictures

Film vypráví o neobvyklém přátelství dvou naprosto rozdílných osobností. Mladý student Jamal (Rob Brown) s velkým literárním talentem nachází svého mentora v samotářském autorovi Williamu Forresterovi (Sean Connery). Dojemné drama ukazuje, že lze překovat své vnitřní bariéry a užívat si života.

9. Marnie (1964)

Foto: © Universal Pictures

Mark (Sean Connery) si vezme za ženu Marnii (Tippi Hedren), i když je notorická kleptomanka a má vážné psychologické problémy, a snaží se jí pomoci jim jim a vyřešit je. Srdcervoucí thriller Alfreda Hitchcocka ukazuje, čeho všeho je láska schopná.

8. Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Foto: © Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.

Film Srdečné pozdravy z Ruska byl Conneryho druhé ztvárnění agenta Jamese Bonda a je stále považován za jeden z nejlepších vstupů do této dlouhotrvající franšízy. Ve filmu je Bond terčem smrtícího ruského vraha (Robert Shaw). Plánem je vyvolat spor mezi Brity a Rusy, prodat odcizené zařízení zpět se ziskem Sovětům a vlákat tak Jamese Bonda do smrtící pasti.

7. Jméno růže (1986)

Foto: © Twentieth Century Fox Film Corporation

Snímek Jméno růže je často podceňovaným filmem v Conneryho kariéře, který stojí za to ho zhlédnout. Connery ztvárnil postavu mnicha ve středověkém příběhu z roku 1986, kde je země vedená slepým osudem. William (Jean Connery) je požádán izolovaným opatstvím, kde za záhadných okolností zemřelo několik mnichů, aby se záhadu pokusil vyřešit.

6. Hon na ponorku (1990)

Foto: © Paramount Pictures

Poutavý thriller režiséra Johna McTiernana, který je adaptací bestselleru Toma Clancyho, je příběhem mužů, jejichž úkolem je zabránit katastrofě. Ve hvězdném obsazení září Sam Neill, Scott Glenn a James Earl Jones. Baldwin je velkým neochotným hrdinou, zatímco Connery velí v ústřední roli.

5. Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Foto: © 1989 Lucasfilm Ltd.

Jean Connery se stává pobočníkem Indiana Jonese (Harrison Ford) a vydávají se hledat tajuplný „Svatý grál“. Dobrodružný film Stevena Spielberga ukazuje Conneryho v jiném druhu role, než jsme od něj zvyklí.

4. Muž, který chtěl být králem (1975)

Foto: © Allied Artists Pictures

Snímek plný humoru a akce pojednává o dvou dobrodruzích, Dannym Dravotovi (Sean Connery) a Peachy Carnehanovi (Michael Caine), kteří se rozhodli, že zbohatnou na pašování a prodeji zbraní v Indii. Chtějí ale mnohem víc, a proto se vydají na cestu do legendárního bohatého království „Kafiristan“.

3. Pahorek (1965)

Foto: © Paramount Television

Děj se odehrává v severní Africe během války a zaměřuje se na skupinu vězňů ve vojenském vězení, kde jsou vězni neustále vystaveni brutalitě ze strany ostrahy lačnící po moci. Connery podává jeden ze svých nejlepších výkonů jako vzdorný vězeň, který se pokouší zahájit revoluci.

2. Neúplatní (1987)

Foto: © Paramount Pictures

Connery získal jediného Oscara ve své kariéře za herecký výkon v kriminálním eposu Briana De Palmy Neúplatní.  Al Capone (Robert De Niro) a jeho nelegální obchod se stanou terčem mladého agenta Eliota Nesse (Kevin Costner) společně s Jimmym Malonem (Sean Connery).

1. Goldfinger (1964)

Foto: © Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.

Tento snímek nezapomenutelně spojil Conneryho se svým ikonickým statusem Bonda. Jedná se o druhý snímek ve franšíze agenta 007. Bondovo poslední dobrodružství ho přimělo vyšetřovat zlatého magnáta, který stojí za pašováním. Jak se rýpe hlouběji, Bond odhaluje spiknutí s cílem okrást Fort Knox.

 

 

Úvodní foto: © Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.

guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře
Karel
Karel
2 let Před

Moc smutné. Za mě nejlepší agent 007