Nová trilogie Wei Te-Shenga s rozpočtem 3,6 miliardy korun vytvořila nový rekord ve financování

Téměř 20 tisíc lidí přispělo v crowdfundingové kampani na novou trilogii režiséra a držitele několika cen Wei Te-Shenga částkou 84 milionů korun. Ten se chystá natočit výpravnou trilogii o historii Taiwanu až 400 let nazpět. Veřejně získaná částka je pro filmový projekt rekordní.

Taiwanská trilogie, jejíž výroba by měla stát kolem 3,6 miliardy korun. Je také největším a nejdražším filmovým projektem pocházejícím z Taiwanu. Producenti v čele se samotným režisérem oslovili řadu korporací se žádostmi o sponzorství. Také 5. srpna zahájili první fázi crowdfundingové kampaně. Režisér Wei doufá, že trilogie umožní světu Taiwan nejen sledovat, ale také ho na Taiwan převést.

Ke konci minulého týdne slíbilo přibližně 19 tisíc lidí 84 milionů korun, čímž se podle webu kampaně dva dny před koncem překonala požadovaná částka první části kampaně, kterou bylo 81 milionů korun.  Ti, kteří přispěli v tomto kole, získají sadu merchandisingových předmětů z limitované edice první části trilogie.

Wei znovu plánuje vytvořit svět ze vzdálené minulosti a vyprávět historii Taiwanu ze tří různých pohledů: domorodých obyvatel „Siraya“, pirátů Han v „Tchao-jüanu“ a nizozemských misionářů na ostrově „Formosa“. Wei dokončil scénář trilogie již v roce 2000. Preprodukce však začala až před třemi lety. Náklady na stavu dekorací pro první část „Siraya“ se odhadují na 25 milionů korun. Stavba byla zahájena minulý měsíc na ploše o rozloze dvou hektarů v přístavním městě Kao-siung.

Místo stavby dekorací. | Foto: © Yicang Pictures

Obnovená vesnice Madou bude zahrnovat více než 30 sirayanských domů ze dřeva, bambusu a slámy, stejně jako kostel, sklady a shromažďovací síně. Wei také řekl Taiwanským médiím, že rostliny, které se běžně vyskytovaly na Jiananské nížině na jihozápadě Tchaj-wanu před čtyřmi stoletími, budou znovu vysazeny, aby znovu vytvořily přirozené prostředí lidí Siraya.

Wei na místě stavby vesnice. | Foto: © Yicang Pictures

Natáčení by mělo být zahájeno v srpnu 2021 a první část by měla poputovat do kin v roce 2024, ve kterém se bude slavit 400. výročí Tchaj-wanu. Japonské duo Taneda Yohei a Hanatani Hidefumi, které pracovalo na filmu Kill Bill, bude na filmu zastávat hlavní scénografy. Kameru obstará Chin Ting-Chang. Supervizorem vizuálních efektů je oceňovaný Christian Rajaud.

Vedle trilogie bude tento megaprojekt, kolektivně známý jako „Taiwan 400 Years Film Series„, obsahovat také animovaný celovečerní film a dokument o tom, jak se na ostrově během „věku zámořských objevů“ sbíhala historie s osudy různých národů.

 

 

Úvodní foto: © ARS Production

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře