AKTUÁLNĚ: Festivaly proběhnou online nebo odkládají projekce

Vzhledem ke zhoršení koronavirové situace v Česku se řada festivalu rozhodla uspořádat promítání online.

24. Ji.hlava

Čtyřiadvacátá Ji.hlava se přesouvá do digitálního azylu. Vždy jsme dávali přednost fyzickému festivalu. Filmové projekce v kinech, společné diskuze a setkávání jsou pro nás základní inspirací. Ale letošní rok je všechno jinak a my to respektujeme. Proto chceme využít zavření kin jako příležitost a výzvu. Chystáme plnohodnotný filmový program i výjimečné desáté Inspirační fórum. Vše budeme společně sdílet online, ve formátu, který vás překvapí a vtáhne,“ uvedla mediální komunikace festivalu Ji.hlava Zuzana Kopáčová.

46. Ekofilm

V reakci na nově vyhlášená opatření proti šíření covidu pořadatelé 46. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM odkládají projekce filmů v kinosálech na pozdější termín, který bude upřesněn. Fanouškům však nabídnou část přislíbeného doprovodného programu. Zachována zůstává úvodní debata, která bude zájemcům přístupná online včetně možnosti pokládat otázky. Připraveno bude i zahájení festivalu Kapitánem Demem a slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku.
Naší nejvyšší prioritou je bezpečnost našich fanoušků i účinkujících, proto plně respektujeme nově vyhlášená protiepidemická opatření. Projekce proto odkládáme na dobu, až současná opatření a největší ohrožení odezní, o konkrétním termínu budeme ještě informovat. Některé části doprovodného programu, které jsou s nově vyhlášenými opatřeními v souladu, proběhnou podle plánu. Zájemci napříč republikou se tak mohou těšit jak na online zahájení festivalu Kapitánem Demem, tak na úvodní besedu za účasti ministra životního prostředí, předních odborníků z vysokých škol i zástupců byznysu a nevládních organizací,“ reaguje na nově vyhlášená opatření produkční festivalu Pavlína Vidnerová ze společnosti Key promotion.
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře