Serial Killer 2020 vyhlásil vítězné seriály

Třetí ročník televizního festivalu Serial Killer, který se zaměřuje na kvalitní evropskou seriálovou tvorbu, odevzdal i letos cenu nejlepšímu TV seriálu střední a východní Evropy. Oceněn byl také nejlepší web seriál.

Osmičlenná mezinárodní porota vybírala ze šestice titulů. Letošním vítězem se stal ruský seriál Let (Six empty seats) o šestici lidí, které zdánlivě spojuje pouze práce v jedné firmě. V momentě, kdy spadne letadlo, do kterého měli všichni nastoupit, se pro ně cosi mění. Seriál pak vypráví každou epizodu z jiného úhlu pohledu. Let rozšiřuje povědomí o současné ruské seriálové tvorbě a jejich rozmanitých žánrových odnožích.

Seriál Let.

Čestné uznání od poroty získal elegantní špionážní thriller z Estonska o byrokracii a motivacích stoupat za každou cenu – Zrádce (Traitor). Seriál je inspirovaný skutečnými incidenty mezi ruskými a estonskými tajnými službami, ke kterým docházelo v době, kdy se Estonsko stalo členem NATO.

Seriál Zrádce.

Cenu za nejlepší web seriál si letos od porotce a světového odborníka na tuto kategorii Joëla Bassageta odnesla česká série televize MALL.TV – Terapie sdílením. Tento seriál je založen na úspěšném fenoménu sociálních sítí autorské dvojice Ester Geislerová – Josefína Bakošová. Internetová televize seriál zpřístupní 18. října.

Známé je také jméno laureáta druhého ročníku ceny Progressive Killer pro pokrokovou osobnost televizní tvorby s vlastní vizí a celoevropským přesahem. Letošním držitelem ceny se stal režisér Viktor Tauš, který je také držitelem několika cen Český lev. Diváci jej mohou znát například jako tvůrce filmů Sněženky a machři po 25 letech nebo Klauni a dále televizních sérií Modré stíny, Vodník či Zrádci.

Festivalový program vyvrcholí v neděli 27.9. 2020 v Divadle Husa na provázku a zároveň online na partnerském portálu DAFilms. Zde můžou diváci v rámci festivalové seriálové nabídky do nedělní půlnoci shlédnout také letošní vítězné seriály.

 

 

Fotografie: Serial Killer

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře