Pedro Almodóvar chystá ‘barevný‘ western

Almodóvar propagoval v Benátkách svůj nový krátký film The Human Voice a odtajnil další informace o jeho nových projektech.

Pedro Almodóvar ve svých nejproduktivnějších letech objíždí světové festivaly se svým novým krátkometrážním snímkem The Human Voice. Již je známo, že španělský režisér chystá dva nové filmy – Madres paralelas s Penélope Cruz a adaptaci novely Lucia Berlin nesoucí název A Manual for Cleaning Women. Na Benátském filmovém festivalu, kde měl jeho 30 minutový snímek The Human Voice světovou premiéru, se zmínil o tom, že chystá ještě další řadu projektů.

Pedro Almodóvar a Tilda Swinton na tiskové konferenci na Biennale.

Na tiskové konferenci k filmu The Human Voice, kde v hlavní roli oslnivě stylizované Tildy Swintonové jako osamělé ženy čekající na velmi důležitý telefonát ze starého ohně, Almodóvar uvedl, že také napsal netradiční western a má plány na další dva krátké filmy. Jeden z nich je inspirován současnými událostmi a dystopický narativ je zasazený do světa, kde se vytratilo umění a kulturní centra, jako jsou divadla.

Pedro Almodóvar a Tilda Swinton na Biennale.

Almodóvar novinářům na Biennale řekl, že napsal „velmi odlišný druh westernu, který bude velmi barevný… velmi divadelní“ (prostřednictvím The Guardian). Zmínil se, že plánuje natočit western poté, co natočil film Madres Paralelas, čímž uvedl nadcházející film s Penélope Cruz, který se začne natáčet v únoru. Zaměřuje se na dvě matky (a jejich paralelní, různorodé životy), které porodí ve stejný den. Tento film se bude točit v Madridu, a to především ve španělštině, ale Almodóvar také převezme anglickou adaptaci Manual for Cleaning Women spisovatelky Lucia Berlin – povídkovou antologii o strastech střední třídy v Americe.

 

 

Fotografie: La Biennale di Venezia

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře