V adaptaci The Upper World pro Netflix bude hrát Daniel Kaluuya

Knižní debut britsko-nigerijského spisovatele Femi Fadugby The Upper World bude mít adaptaci na Netflixu. Držitel Oscara Daniel Kaluuya bude ve filmu nejen hrát hlavní postavu, ale bude ho také produkovat.

Fadugba prodal knihu v aukci společnosti Penguin Random House již tento týden, přičemž bude kniha ve Velké Británii vydána v roce 2021 a ve Spojených Státech až v roce 2022.

Hlavním hrdinou novely je Esso, který zjistí, že má schopnost nahlížet do minulosti i do budoucnosti. Příběh rovněž sleduje ženu jménem Rhia, která žije v roce 2035. Ta ještě neví, že tajemný cizinec, kterého potká při cestě na fotbalový trénink, potřebuje její pomoc, aby mohl zastavit kulku vystřelenou před 15 lety.

„Jednoho dne jsem dostal šílený nápad – zkombinovat příběh dítěte z jižního Londýna s fyzikou cestování časem. A možná to dokonce udělat dost chytlavé na to, aby si to hlupáci, podvodníci, atleti (a my ostatní) chtěli přečíst.“, říká Fadugba.

„Nejspíše neznáte jeho jméno, ale jakmile přečtete The Upper World, nebudete schopni ho zapomenout.“, řekl Tendo Nagenda, Viceprezident Netflix Films, v tiskové zprávě. „Filmy mohou ovlivnit a rozšířit způsob, jakým lidé vidí a prožívají život. Jedním z těchto filmů bude The Upper World. Nejsem ani z míst ani z časů, jak je líčeno v knize. Každopádně jsem se díky ohromně zručně napsaného vyprávění dostal na dech beroucí dobrodružství skrze postavy a jejich zkušenosti.“

 

 

Úvodní foto: Vianney Le Caer/Invision/AP

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře