Udílení Oscarů 2021 je odloženo na duben

Po dlouhých spekulacích, zda udílení Oscarů 2021 proběhne, bylo oznámeno, že se ceremonie přesouvá z 28. února na 25. duben. Zároveň byla prodloužena doba, do jaké se mohou filmy kvalifikovat.

Již bylo oznámeno přesunutí BAFTA Awards z 14. února na 11. dubna. V březnu se rovněž Akademie filmového umění a věd rozhodovala nad přesunutím Oscarů, díky koronavirové krizi. Někteří spekulovali, že se udílení cen nebude konat vůbec. Nyní oficiálně víme, že se udílení bude konat o dva měsíce později, a to 25. dubna.

„Po více než století hrály filmy důležitou roli při utěšování, inspirování a zabavení nás v nejtemnějších dobách. Tento rok je to určitě stejně. Naší nadějí v prodloužení doby kvalifikací filmů a data udílení cen je, že poskytneme filmařům flexibilitu potřebnou k dokončení a vydání jejich filmů aniž bychom je pokutovali za něco, co je mimo něčí kontrolu, “uvedl prezident Akademie David Rubin a generální ředitel Dawn Hudson. „Nadcházející Oscaři a otevření našeho nového muzea budou znamenat historický okamžik, který shromáždí filmové fanoušky po celém světě prostřednictvím kinematografie.“

Otázkou zůstává, zda udílení cen proběhne formou virtuální show nebo se vrátí do své plné podoby s publikem. O který formát se bude jednat zatím nebylo rozhodnuto.

Toto je vlastně počtvrté, kdy bylo udílení cen odloženo. Poprvé tomu bylo v roce 1938 po masivních záplavách v Los Angeles. V roce 1968 bylo udílení odloženo po atentátu na dr. Martina Luthera Kinga, a znovu v roce 1981 po pokusu o atentát na prezidenta Ronalda Reagana.

 

 

 

 

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře