AKTUALIZOVÁNO: Skupina Beatles bude mít nový dokument

Dokumentární film Nikdy nezestárnou od režiséra Petera Jacksona měl velký úspěch a režisér nyní pracuje na dalším projektu. Jeho další dokument, The Beatles: Get Back, se má objevit koncem tohoto roku.

Předseda společnosti Disney Bob Iger ohlásil příchod nového dokumentárního snímku Petera Jacksona o slavné kapele The Beatles. „Žádná kapela neměla takový dopad na svět, jaký měli Beatles, a The Beatles: Get Back je vstupenkou k poznání vnitřního fungování těchto geniálních tvůrců v klíčovém okamžiku hudební historie s úžasně obnovenými záběry, že to vypadá, jako by bylo natočeno včera,“ řekl Iger.

Dokumentární film se skládá ze záběrů z roku 1969, které nikdo nikdy neviděl, a ze záznamu ze závěrečného koncertu na střeše kanceláří Apple Corps v Savile Row. Restaurováním záběrů strávili tvůrci hodně času.

Jacksona říká: „Práce na tomto projektu byla radostným objevem. Měl jsem tu čest být mouchou na zdi, zatímco největší skupina všech dob pracuje, hraje a vytváří mistrovská díla. Jsem nadšený, že se Disney nabídl být naším distributorem. Není nikdo lepší, kdo by zajistil, aby náš film viděl co největší počet lidí.“

AKTUALIZOVÁNO: Původní premiéra plánovaná 4. září tohoto roku je o rok přeložena na 27. srpna 2021. V pátek 12.6. to oznámila skupina Disney.

 

 

Autor úvodní fotografie: skeezePixabay
Ilustrační fotografie: REPROFOTO

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře