Kina se zavírají, projekce se ruší

Premiér Andrej Babiš v úterý dopoledne vyhlásil nová bezpečností opatření kvůli Koronaviru. Všechny kulturní akce nad 100 osob se musí zrušit.

„Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě jsme se rozhodli k dalším mimořádným opatřením. S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob,” prohlásil na tiskové konferenci premiér Babiš.

Zda budou kina zcela zavřená, nebo se projekce přesunou do menších sálů zatím není jasné. Samotní kinaři se k této situaci zatím nevyjádřili.

Kvůli opatření se přesouvají české premiéry filmů, které měly proběhnou v brzké době. Nejprve byla přesunuta premiéra nové bondovky, nyní stejný krok činí producenti a distributoři filmů českých.

Filmové festivaly mění strategii a ruší se úplně, nebo se projekce přesouvají do menších sálů.

Rušíme veškeré projekce a doprovodné akce, odkládáme dopolední školní projekce a konání festivalu v regionech. Festival nekončí, budeme pokračovat „Až naprší a uschne“, píše se na facebookových stránkách aktuálně probíhajícího festivalu Jeden svět v Praze. Návštěvníci byli doposud pouze informováni o tom, že projekce v malých sálech se neruší. Vedení festivalu se ale nakonec rozhodlo festival přerušit a přesunout ho na září.

Festival Febiofest byl oficiálně zrušen na dobu neurčitou. Vedení festivalu bude diváky informovat na základě vývoje bezpečnostních opatření.

O tom, jaké budou kroky kin, producentů a festivalů vás budeme nadále informovat.

Zdroj ilustrační fotografie: Facebook Jeden svět

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacky
Zobrazit všechny komentáře